Vēlos saņemt SKAISTUS jaunumus! Latviski   25738336
Studentu atsauksmes

Studentu atsauksmes

 

Inta par pieaugušo apmācībām GV Malta English Centre:

GV skola ar savu eleganto un  patīkamo atmosfēru ir kā radīta, lai viegli mācīties angļu valodu. Draudzīga un pretimnākoša skolas administrācija, izcili, zinoši, profesionāli un ļoti uzmanīgi pasniedzēji no Anglijas, īpaši pasniedzējs Pols - izcils profesionāls pedagogs. Angļu valodas nodarbības ir gandrīz kā individuālās, daudz jāstrādā, jārunā, jāpiedalās, vārdu sakot aktīvi jāmācās un pasniedzēji neatstāj nevienu bez uzmanības ne uz mirkli. Tā ir īpaši laba vieta mācībām, kur var saprast angļu valodas smalkumu, nemaz neesot Anglijā.

Īpašs paldies Ingai par noorganizēto mācību iespēju un rūpīgu atbalstu! 

GV Malta English Centre: http://skaisti.lv/lv/macibas-arzemes/valodu-kursi/malta/gv-malta-english-centre


 

 

 

Zandas iespaidi par pieaugušo apmācībām Bels Gozo skolā:

Sākšu savu stāstu ar īsu paskaidrojošu ievadu. Pārstāvu augstākās izglītības jomu, kurā arvien aktuālāka kļūst angļu valodas izmantošana. Lai gan ikdienas vajadzību apmierināšanai manas angļu valodas prasmes ir gana labas, taču ir skaidrs, ka profesionālajiem mērķiem nepieciešams tās uzlabot. Skaidrs, ka darba man ir ļoti daudz – tāpat kā gandrīz visiem mūsdienās. Spēka arī vairāk nekļūst – universitātes piedāvātie kursi tepat Latvijā (pusotra stunda divreiz nedēļā) ir laba un vērtīga lieta, bet pēc garas un nogurdinošas darba dienas to lietderīgums cilvēkam manā vecumā kļūst diezgan nosacīts.

Respektīvi, bija skaidrs, ka intensīvie valodu kursi varētu būt risinājums. Uzzināju par SIA Skaisti no bijušās kolēģes, kura tagad pārstāv citu augstskolu. Viņas atsauksmes par angļu valodas kursiem Maltā bija cildinošas, tādēļ nolēmu, ka man arī tas būtu jādara.

Un cik labi, ka tā nolēmu.Trīs nedēļas Gozo salā Maltā BELS valodu skolā šķiet ir viens no jaukākajiem un lietderīgāk pavadītajiem manas dzīves notikumiem! Ne tikai valodu apguves ziņā, bet arī stresa un noguruma mazināšanas jomā. Bez jokiem. Es negribu izklausīties pārlieku sentimentāla, bet patiešām tas tā ir.

Gozo BELS skola i  r skola pieaugušajiem - šeit kopā ar mani mācījās studenti no 35 gadu vecuma. Mani līdzbiedri lielākoties bija no vāciski runājošajām zemēm un Itālijas, bet arī no Japānas, Čīles un Čehijas. Vasarā skolā mācās apmēram 60 -70, bet rudenī daudz mazāk – kādi 20. Kas visu procesu padara ļoti mierīgu un mājīgu. Mācījos mini grupā, kas nozīme ne vairāk par sešiem cilvēkiem, mūsu gadījumā tie bija trīs vai četri grupā (jo bijām Upper Intermediate līmenis, zemākajos līmeņos cilvēku bija vairāk). Skolotājiem ir ļoti laba mācību metodika. Vienu nedēļu apguvām vienu lielo tēmu, piemēram, pagātnes formas, kas ļāva to diezgan labi nostiprināt. Tātad trīs nedēļās paspējām pārskriet pāri nepieciešamajam gramatikas minimumam. Man ir valodu kursu pieredze gan Latvijā, gan Vācijā, tāpēc gluži pamatoti varu apgalvot, ka šie kursi bija ļoti labi. Nodarbības sākas agri (jāceļas bija sešos no rīta) un beidzas pusdienas laikā, bet izrādās, ka tas ir pareizi, jo saule riet jau pēc četriem pēcpusdienā. Ja kursi būtu beigušies vēlāk, tad salu es būtu redzējusi tikai pa tumsu.

Otrs nozīmīgākais ieguvums bija Gozo salas miers. Dzīve uz mazas salas apstādina steigu. Nav iespējams steigties – jo jūra, lietus, šaurie ceļi, kalni utt. nemaz neļauj steigties. Cilvēki nesatraucas, jo satraukšanās neko nemainīs. Vismaz tāds iespaids palika. Nav iespējams baigi plānot neko, jo jūra var tavus plānus viens un divi izmainīt – nav zināms, cik laiku vajadzēs, lai šķērsotu jūru līdz lielajai salai – varbūt 15 minūtes, bet varbūt stundu. Bet varbūt šodien prāmis nekursēs nemaz.. Un izrādās tieši to man arī vajadzēja – padzīvot lēnāk.

Vārdu sakot, es atpūtināju savas smadzenes. Lai gan jāmācās bija daudz, es tomēr relaksējos. Nedēļas nogalēs apskatīju salu (ļoti laba autobusu satiksme). Biju aizbraukusi arī uz lielo Maltas salu. Bet tagad šķiet, ka labāk vajadzēja palikt arī tajā dienā Gozo. Jo Gozo ir fascinējoša. Tur nekā TĀDA nav, bet Gozo sakārtoja mani. Jo biju jau diezgan izjukusi.

Sev nosolījos, ka tur vēl kādreiz noteikti atgriezīšos. Un Jums uz turieni arī noteikti jādodas.

Bels Gozo skola: http://skaisti.lv/lv/macibas-arzemes/valodu-kursi/malta/bels-gozo


 

 

 

Inese par kursiem cilvēkiem labākajos gados:

Liels paldies skaisti.lv un tās vadītājai Ingai Ziemelei par palīdzību, iesakot manām vēlmēm atbilstošus English in Chester 2 nedēļas kursus 50+ . Man patika viss - pilsētiņas šarms, dzīvošana jaukā angļu ģimenē, angļu valodas kursi un pasniedzēji, kā arī aktīvā sociālā programma ārpus mācībām. Viss bija pārdomāts, lai studenti, ne tikai apgūtu valodu, bet arī iepazītu angļu vēsturi, kultūru un iekļautos vietējā vidē. Skolas rīkotās sociālās aktivitātes (ekskursijas, tematiskie vakari, kopīgas vakariņas/pusdienas)  atraisīja studentos pārliecību par to, ka valodu var apgūt jebkurā vecumā un tas nemaz nav sarežģīti, vajag tikai sākt...

Un galvenais – Jūs iegūstiet jaunus draugus, kas dod iespēju arī pēc kursu beigšanas turpināt sazināties ar viņiem un pilnveidot savu angļu valodu.

Angļu valoda cilvēkiem vecumā virs 50 gadiem Česterā, Anglijā: http://skaisti.lv/lv/skaisti-piedavajumi/anglu-valoda-cilvekiem-vecuma-virs-50-gadiem-cestera-anglija


 

 

 

Sešpadsmitgadīgā Betija par vasaras skolu Kembridžas universitātē

Šovasar, es mācījos Kembridžas Advanced Studies programmā, Magdelēnas koledžā. Es mācījos Mārketingu / Reklāmu un Psiholoģiju.

Mārketings un Reklāma bija mans mīļākais priekšmets, jo šajā klasē nodarbības bija visatraktīvākās. Katrā stundā mums bija jaunas un interesantas tēmas, par kurām mācīties, prakstiski pielietojumi un izaicinoši uzdevumi par to, kā palīdzēt kompānijām ar reklāmas problēmām. Kursa beigās man pašai bija jaizdomā biznesa ideja un jāizveido tai biznesa plāns, kurā fokusēties uz tās mārketēšanu. Skolotājs bija izcils savā jomā un vienmēr bija gatavs palīdzēt, bet gaidīja no paša skolēna arī daudz zinātkāri, kā arī lielu motivāciju. Vienīgais mīnuss par šo klasi bija, ka tā notika koridorā, kura bija nodalīta, kā “klase”.

Psiholoģija šajā programmā bija izcils priekšmets. Es uzzināju par daudz dažādām teorijām psiholoģijā. Mans gala darbs bija pētījums par jebkuru psiholoģijas teoriju vai pat teorijas, kuras nav bijušas dziļi izpētītas. Tā bija lieliska iespēja uzzināt, kā pētījuma process notiek un cik ļoti interesanti tas ir.

Par manu dzīvošanas vietu biju ļoti pārsteigta, jo ierodoties uzzināju, ka man pat bija pašai savs mazais balkons. Mazā guļamistaba bija nodalīta ar aizkaru no manas viesistabas. Istaba bija ļoti jauka, bet vienīgā lieta, kas traucēja, bija ka katrs logs bija pārklāts zirnekļtīklos. Kā arī ieteiktu ņemt savu spilvenu, bet var arī pie tā pierast. Istabiņā bija mazs ledusskapis.

Programmas darbinieki bija ļoti jauki un izpalīdzīgi, un tiešām bija jauki ar viņiem komunicēt. Programā arī bija “masterclasses” un “workshops”. Masterclases bija ļoti interesantas, un es iemācījos daudz jaunu lietu. Bet workshops bija katrs bija tikai stundu vai mazāk, tomēr iemācījos dažas lietas.

Katra diena šajās divās nedēļās bija pilna ar aktivitātēm līdz 9.30 vakarā, taču katra aktivitāte bija ļoti interesanta. Vienīgi dažreiz bija par daudz brīvā laika kādā vietā, kur nebija pietiekami daudz ko darīt. Pati Kembridža kā pilsēta ir ļoti skaista, un ir arī daudz interesantu veikalu un restorānu.

Es satiku ļoti daudz interesantu cilvēku un ikvienam bija izcila angļu valoda, kā arī visi bija gudri jaunieši.

Manuprāt, ēdiens bija ļoti garšīgs, taču dažiem tas likās vienāds un negaršīgs.

Man tiešām patika šī programma un man arī paveicās ar saviem skolotājiem, jo zinu, ka ne visu priekšmetu skolotāji bija tik labi. Es arī satiku daudz jaunus draugus, kuri jau man pietrūkst. Vienīgā lieta, ko varu ieteikt nākamajiem studentiem, lai izdara savus mājasdarbus un projektus laicīgi, jo es pavadīju dažas dienas ar tikai 2 stundām miega, jo bija jāraksta savi gala darbi.


 

 

 

Sešpadsmitgadīgā Roberta iespaidi par vasaras nometni Maltā

Šīs bija brīnišķīgas 5 nedēļas Maltā. Es lieliski atpūtos un diezgan daudz un labi apguvu angļu valodu. Es mācījos GV MALTA skolā. Tā ir lieliska skola visa vecuma jauniešiem, visi skolotāji un atbildīgie ļoti rūpējās un arī rūpīgi mūs visus pieskatīja, bet pats galvenais ir tas, ka viņi darīja visu iespējamo, lai viss laiks, ko pavadām Maltā, būtu ļoti interesants un aizrautīgs.

Ieteiktu šo programmu visiem jauniešiem vecumā no 14-17 gadiem, kas vēlas jautri un aktīvi pavadīt savu vasaru un iegūt daudz jaunu draugu no dažādām valstīm un, protams, arī angļu valodas zināšanas.

Manuprāt, skolā bija paši labākie skolotāji ar vislabāko aprīkojumu, tāpēc skolā viss bija ļoti labi un bija pat forši un patīkami mācīties.

Programmā pats interesantākās bija dienas ekskursijas - visbiežāk braukājām uz pludmali, kas ir krāšņa un interesanta. Papildus mēs braukājām uz muzejiem, galvaspilsētu - pētīt Maltas vēsturi. Izklaides bija ļoti daudz, tai skaitā akvaparks un vēl un vēl ekskursijas, bet tās visas bija interesantas, garlaicīgi noteikti nebija. Man personīgi visvairāk patika ekskursija, kur mēs ar jahtu kuģojām pa jūru.

Es dzīvoju divvietīgā istabā un sūdzēties nav par ko, vietas pietika un viss bija tīri labi. Es redzēju, ka arī bērni no lielajām istabām nesūdzas par to, ka tur būtu slikti. Istabā viss bija kā vajag, nebija nekādu trūkumu. Vienīgais mīnusiņš ir tas, ka saliek kopā dažāda vecuma grupas, piemēram 16 un 11 gadi, tur gan vajadzētu kaut pietuvināt vecumus un, protams, ēst. Man kā pusim bija “biku” pa maz dažādības (ēdienu izvēlē) un gribējās arī našķus, bet to visu var pirkt noteiktos laikos apmeklējot Maltas veikaliņus.

Ja būs iespēja, noteikti braukšu vēl, šāda pieredze ir vajadzīga, tā paver iespējas visam jaunajam un dod drosmi nebaidīties, bet iet tikai uz priekšu.

Paldies manai mammai un Ingai, kas palīdzēja manai mammai!


 

 

 

Atsauksme par angļu valodas apmācībām Anglijā profesionāliem cilvēkiem un uzņēmumu vadītājiem

Skolas (Kingsway English Centre, Worcester, U.K.) lielākais devums bija man dotā iespēja “iegremdēties” angļu valodā un tipiskā angļu vidē katru dienu divu nedēļu garumā. Angļu valoda man sākās ar pusstundu garām brokastīm inteliģentā viesģimenē (man bija sava istaba un vannas istaba), tad līdz vēlai pēcpusdienai skola, pēc tam klasiska angļu tējas pusstunda atkal ģimenē un vēlāk vairāk kā stundu garas vakariņas ar sarunām par dzīvi. Pirms aizmigšanas pāris stundas lasīju kādu grāmatu no skolas bibliotēkas. Tās bija pieejamas katrai gaumei un adaptētas dažādiem angļu valodas līmeņiem. Tādējādi drīz vien konstatēju, ka es esmu tādā kā robežstāvoklī, kad tu vairs nedomā īsti latviešu valodā.

Pārsteigums man bija tas, ka mācības skolā notika bez lieka stresa. “Skolniekam” tās bija tiešām draudzīgas. “Skolnieki” atbilstoši angļu valodas prasmēm tika sadalīti pa vairākām klasēm ļoti mazās grupās. Pēdējā nodarbība katru dienu man bija vienam pašam ar skolotāju – tās arī man deva labu ieguldījumu izaugsmei.

Skolotāji bija ļoti profesionāli un tika izmantotas pedagoģiski mūsdienīgas mācīšanas pieejas, kā arī klases bija teicami tehniski aprīkotas, tai skaitā, bija atsevišķa datorklase, lai veiktu patstāvīgus “treniņus”, izmantojot dažādas speciālas programmas.

Jāatzīmē, ka bija daudz dažādu sociālu aktivitāšu, sākot no starpbrīžu komunikācijām un garākām pusdienām līdz dažādiem skolas organizētiem ceļojumiem, piemēram, apceļojot tipiskos Angļu lauku ciematus un mazpilsētas, kur filmētas dažādas mums pazīstamas filmas, un uzkāpjot pakalnos, kas lielāki par mūsu Gaiziņu.

Laiks šeit pagāja ļoti ātri. Secinu, ka šī dziļā “iegremdēšanās” angļu valodā man “atver vārtus” efektīvākām tālākām angļu valodas studijām.

Vēlos sirsnīgi pateikties Ingai Ziemelei (SIA SKAISTI) par šī manas dzīves notikuma teicamu noorganizēšanu, tas man deva drošuma izjūtu.

 

“Skolnieks” Pēteris


 

 

 

Aijas domas par pieaugušo apmācībām Gateway School of English (GSE) Maltā

Paldies SIA “Skaisti” un personīgi Ingai Ziemelei par iespēju pavadīt divas saturīgas angļu valodas apmācību nedēļas “Gateway school of English” Maltā.

Tas patiesi ir labs veids kā salauzt baiļu barjeru sevī un izdarīt kaut ko labu nākotnes vārdā. Ja Tu zini angļu valodas gramatiku, vari lasīt angļu tekstus un klausīties ziņas angļu valodā, bet baidies runāt, tad šāda veida apmācības ir īstais veids, lai pārvarētu bailes un sāktu komunicēt. Ja Tu dodies uz ārvalstīm mācīties angļu valodu viens, tad vienkārši nav citas iespējas kā sākt sarunāties angļu valodā. Un tas ir unikāli, kad kopā sabrauc visu pasaules valstu iedzīvotāji ar kopīgu mērķi: mācīties un komunicēt angļu valodā. Un Tu pat nemanot sāc runāt, prezentējot sevi un savu valsti, kā arī uzzinot bezgala daudz par citu valstu sadzīvi, dabu un kultūrām. Galvenais, ka pats kļūsti brīvs un atvērts. Iesaku arī citiem izmantot februāra mēnesi jeb tūristu ne-sezonas laiku Maltā, kad var dabūt ļoti labas atlaides gan mācībām, gan dzīvošanai.

Es dzīvoju skolas rezidencē, kas atradās pilnīgi blakus skolai un kur par mums rūpējās ļoti atsaucīgs personāls. Mums bija unikāla iespēja pašiem gatavot pusdienas un vakariņas skolas virtuvē. Tas ir unikāls veids kā kopā socializēties un iepazīt dažādu valstu kulinārijas brīnumus.

Man pavisam nejauši iešāvās doma paņemt līdzi Latvijas šokolādes konfektes un tās noderēja, kad kādā no nodarbībām vajadzēja prezentēt savu valsti, jo visi sajūsmā kusa kopā ar trifeļu garšu.

Izmantojot iespēju, pārvarēju vēl vienas bailes un noīrēju mašīnu brīvdienu ceļojumiem, kas lika saprast, ko nozīmē stūre un vadītājs mums nepierastajā otrajā pusē.


 

 

 

Emīlijas iespaidi par angļu valodas nometni jauniešiem no 16-19 gadiem Kembridžā:

Svešvalodu prasmēm ir liela vērtība. Man, personiski, tas būs palīgs, kad vēlēšos iestāties augstskolā ārzemēs, kas vairs nav aiz kalniem. Tādēļ arī šovasar beidzot ar ģimeni pieņēmām lēmumu; man jādodas uz valodu nometni nostiprināt savas zināšanas. Pie tam uz vietu, kur man nebūtu iespējas runāt latviski.

Inga Ziemele ļoti atviegloja ideālās nometnes meklējumus un patiešām atrada "manu perfekto nometni"!

Kembridžā, Anglijā, ierados pilnīgi viena. Viss noritēja gludi. Pirmo reizi lidojot vienai tas ir svarīgi. Mani sagaidīja nometnes darbiniece, kuru iespējams atrast bez pūlēm. Jau lidostā iepazinos ar 5 jauniešiem no dažādām valstīm. Taksis mūs jau gaidīja, aizbraucot līdz rezidencei, arī tur mūs saņēma atplestām rokām. Viss bija organizēts un ritēja raiti bez ilgām gaidīšanas pauzēm vai misēkļiem.

Ar dzīvošanu esmu apmierināta, jo biju starp izredzētajiem, kurai bija istabas biedrene un pašai sava vannas istaba. Istabiņas bija mazas, bet mājīgas. Un par jauno draudzeni biju sajūsmā! :) Biju pārsteigta, cik cilvēki ir atklāti, laipni, pretimnākoši. Pirmajā vakarā notika iepazīšanās atrakcijas, ja tā tās var nosaukt. Visi runāja ar visiem. Tas bija neticami! Neviens nestāvēja maliņā vai nepļāpāja tikai ar savas valsts vienaudžiem. Ikviens patiešām pienāca un apsveicinājās, uzdeva jautājumus; no kurienes esi, kā tevi sauc u.tml. Nometnē dzīvoja ap 100 - 150 jauniešu, bet visi viens otru pazina.

Par mācībām esmu vislielākajā sajūsmā. Ja Latvijā stundas pasniegtu šādi, tās būtu manas favorītes. Un es neesmu no valodniecēm. Mēs apspriedām tēmas, kas ir patiešām interesantas, mūsdienīgas, par šo dienu aktualitātēm, nevis; ko es darīju vasarā, kādi ir mani hobiji. Par to var pļāpāt ārpus stundām. Jaunos vārdiņus neviens nelika tulkot, tos skaidroja ar citiem vārdiem, mēs rakstījām definīcijas. Tā var sākt beidzot arī domāt angliski.

Protams, stundas ir svarīgas, tās tevī ieliek pamatus. Taču tā pati odziņa ir brīvā laika piedzīvojumi. Tās bezgalīgās draugu sarunas, garās pastaigas pa pilsētu, skrējieni caur milzīgajiem parkiem pēc patvēruma lietus laikā, ilgie meklējumi pēc jaunām un interesantām vietām, meiteņu vakari kafejnīcās, gulēšana zālē un zvaigžņu pētīšana, un visādu muļķību izgudrošana. Tā varētu turpināt bezgalīgi. Šajās visās aktivitātēs un piedzīvojumos mēs lietojām angļu valodu, jo tā bija mūsu vienīgais saziņas līdzeklis, kas kļuva par mūsu ikdienu. To izmantot vairs nebija apgrūtinoši kā sākumā. Tā nāca dabiski, kā visas domas.

Varu teikt, ka man tagad ir draugi no visas pasaules, kurus es apciemoju un kuri ceļo pie manis, bieži vien es nu jau protu izteikt ko angliski, bet ne latviski, un protams fantastiskās atmiņas!

Tie, kuri izvēlēsies doties uz kādu no šīm nometnēm, atceraties 3 lietas:


 

 

 

Ingrīdas iespaidi par IELS programmu "English for 40+" Maltā:

Vērtīgākā priekš manis bija pirmā nedēļa un privātstundas otrajā nedēļā, par kurām maksāju papildus. Otrajā nedēļā mums mainījās grupa un pasniedzējs, kas reizēm mani un, iespējams , arī citus, dažreiz garlaikoja.

Interesanti bija, tas, ka katru dienu skola organizēja pasākumus studentiem, dažādām vecuma grupām. Katru dienu kaut kur gājām, braucām vai peldējām :), līdz ar to katru dienu mums bija iespēja satikties, "runāties" ar citiem studentiem.

Redzot, ka citi ir tādā pašā vai līdzīgā valodas līmenī, tika pārvarēta kautrība, nedrošība runāt, kas priekš manis bija galvenais.

Varu ieteikt šo programmu jebkuram, kas vēlās attīstīt savu valodas prasmi.

Ja esmu pareizi sapratusi, ka šī skola ir augsta līmeņa, tad varētu sagaidīt, ka tā nebūs laimes spēle - vai paveiksies un trāpīsies augsta līmeņa skolotājs- profesionālis, vai nē.Tomēr mūsu gadījumā bija šī loterija, kad paveicās un pirmajā mācību nedēļā mācījos pie profesionāļa, bet otrajā, pie pasniedzēja, kas ir vienkārši - labs cilvēks - pasniedzējs.

Tāpat arī, esmu pārliecināta, ka, it sevišķi, iesācējiem nedrīkst būt pasniedzējs, kura izrunu vispār nevar uztvert un saprast (nazālais runas veids).

Par telpām runājot, viss bija kārtībā, ja neskaita , ka pirmo dienu nosēdi klasē bez kondicioniera, kas Maltas klimata joslā nepalīdz uztvert mācību vielu :) Otrās nedēļas pirmajā dienā mana grupiņa mainīja klases 3 reizes, šī paša iemesla dēļ, ka nestrādāja kondicionieris, tā ka otrās nedēļas pirmā diena pagāja pārvietojoties pa stāviem :).

Pārsteigumu man sagādāja pirmais iepazīšanās vakars grupai 40+, kad divi jaunieši - skolas pārstāvji, aizveda apmēram 20 cilvēkus uz bāru, kur skanēja tik skaļa mūzika, ka bija jākliedz, lai dzirdētu blakus sēdētāja teikto.....Man nav iebildumi pret skaļu mūziku, taču šajā situācijā, kad cilvēki tiešām vēlējās iepazīties cits ar citu - tas vienkārši nebija iespējams. Tāpēc, drīz vien devāmies atpakaļ uz viesnīcu. Jaunieši jau gribēja kā labāk - aizveda uz vietu, kas pašiem patīk, bet nepadomāja par pasākuma dalībniekiem.

Kāpēc šo visu stāstu? Ne tāpēc, lai kritizētu, bet cerot, ka tas palīdzēs skolai uzlabot savu darbību.

Paldies uzņēmumam SKAISTI, sevišķi Ingai Ziemelei, kas mums ieteica šo jauno, unikālo pieredzi un lika piedzīvot aizraujošus mirkļus gan mācību procesā, gan ārpus tā. Tā ir tiešām profesionāla attieksme, tāpēc iesaku šo uzņēmumu ikvienam, kas meklēs jaunus izaicinājumus angļu vai jebkurā citā valodā.

Informācija par IELS skolu Maltā


 

 

 

Iespaidi par mācībām CES Worthing skolā:

Mani sauc Kristīne, esmu 39 gadus jauna trīs dēlu māmiņa. Tas uz ko es uzdrīkstējos ir mans lielākais un labākais lēmums, ieskatīties nezināmajā. Laiks, ko pavadīju Anglijas dienvidos Worthing 2 nedēļu garumā man paliks atmiņā vienmēr.
• Pirmkārt: uzdrīkstēšanās braukt un mācīties, nebaidīties, ka Tevi nesapratīs, ka es nemāku tik labi runāt utt.
• Otrkārt: ģimene, kurā dzīvoju 2 nedēļas bija burvīga.
• Treškārt: tas bija laiks tikai man, manai atpūtai.

Ko, lai saka par mācībām. Viss bija forši! Mācības tur notiek savādāk nekā pie mums, tur neviens neskatās grāmatā un nekaļ definīcijas. Skolotāji stāsta tēmu, runājam par to un izspēlējam spēlē, protams ir arī mājas darbi. Likās, nu kā tā, neko tak neiemācīsies, bet nē, iemācījos un man patika. Biju paņēmusi intensīvos angļu valodas kursus, tātad jāmācās arī pēcpusdienā. Pēcpusdienas lekcijas bija vislabākās, jo tad brīvā un nepiespiestā atmosfērā kopā ar citiem (grupas speciāli tiek jauktas) atkal gājām cauri kādai tēmai. Vienīgais, ko varu ieteikt citiem, ka ir jamācās vismaz 3 nedēļas, jo tad rezultāts jau būs uz izaugsmi.

Skolas telpas bija mazliet par šauru, bet no otras puses tas mūs visus ātrāk satuvināja un skolotāji bija burvīgi - jautri, ļoti interesanti un zinoši. Klases atmosfēra ir pati labākā, jo klasē esošie cilvēki viens otru nezina, tāpēc visi ātri satuvinās, jo gribas parunāt kā kuram iet un ko kurš zin. Atradu sev jaunus draugus no Francijas, Kolumbijas, Čehijas u.c. valstīm.

Paralēli mācībām var doties dažādās ekskursijās no skolas piedāvājuma klāsta, tāpat apmeklēt pasākumus - boulingu, bārbekjū vakaru, bāriņus, kino u.c. izklaides vietas. Pati pabiju blakus pilsētās un mazliet tālāk, Anglija ir unikāla ar to, ka katrā pilsētiņā ir ko redzēt un izbaudīt.

Lielu paldies gribu pateikt SIA SKAISTI, jo Inga palīdzēja tikt galā ar visām formalitātēm (līgumi, ģimene, u.c. dokumentācija), man palika tikai nopirkt biļetes un ierasties noteiktajā laikā pie ģimenes. Ja būs vēl tāda iespēja, noteikti to izmantošu.

Vēl reizi, liels paldies par piedzīvojumu!


 

 

 

Martas un Ritas mamma par meiteņu angļu valodas nometni St.Bede's Vinehall centrā Anglijā

Šī bija vērtīga iespēja bērniem jau tik agrā vecumā (9 un 12 gadi) kļūt patstāvīgiem un mācīties savādāk – jaunā vidē, citā sistēmā un tikties ar vienaudžiem no citām pasaules malām. To uzdrošinājāmies, jo apstākļi un vide ir tiešām droši un pārbaudīti, un skolas darbinieki bija jauki un atsaucīgi. Esam ļoti apmierināti ar SIA SKAISTI pakalpojumiem dokumentu noformēšanā un komunikācijā ar nometnes organizatoriem – viss ritēja gludi, bez aizķeršanās.


 

 

 

Septiņpadsmitgadīgā Simona par mācībām CES Worthing skolā

Pieredze, ko ieguvu skolā, ir neaizmirstama. Skolotāji bija ļoti laipni, inteliģenti un ieinteresēti par katru studentu un viņa kultūru, valsti, no kuras katrs nāk. Skolotāji bija ļoti daudzpusīgi un stundas piemēroja, lai visiem būtu interesanti, un rūpējās par katra studenta labsajūtu. Šajā skolā satiku ļoti daudz interesantus jauniešus, man tagad ir draugi no visas pasaules, sākot ar itāļiem, līdz pat meitenēm no Japānas un Kolumbijas. Bija fantastiski just, cik atšķirīgi ir cilvēki citās valstīs un kā spējam visi sadzīvot vienuviet. Mums visiem kopā bija neskaitāmi piedzīvojumi un neaizmirstami labi kopā pavadīti mirkļi.

Mana viesģimene bija ļoti laipna un jauka pret mani. Es viņiem arī palīdzēju mājas darbos vai reizēm pieskatīju viņu mazās meitiņas. Man pie viņiem ļoti patika, ja es nākamgad atgrieztos Anglijā, es noteikti gribētu atkal palikt Clarku ģimenē. Worthingas pilsēta bija neliela, ļoti skaista un man tajā ļoti patika, viss bija 15-20 min. attālumā gājienā ar kājām.

Skolas personāls arī bija atsaucīgs, un man noteikti gribētos, lai arī Latvijā būtu tik interesanti skolotāji kādi man bija CES, īpaši skolotāji Michael un Simon. Skola organizēja pasākumus ārpus mācību laika, piemēram, katru nedēļu boulinga vakars, bbq vakars, kad visi satikāmies skolas pagalmā un kopīgi cepām burgerus un dejojām. Tika arī organizētas ekskursijas uz klintīm, Londonu un citām interesantām vietām. Skola bija tiešām interesanta un stundas bija ļoti produktīvas.

Mani ļoti pārsteidza, ka mans skolotājs Maikls uz itāļu meitenes dzimšanas dienu visai kasei bija pats izcepis kēksu, kas man likās ļoti jauki. Tur ieraudzīju kultūras atšķirību un to, ka skolotāji nestrādā tikai atalgojuma dēļ, bet tāpēc, ka viņiem patīk savs darbs, un iepazīt jauniešus no visas pasaules.

Esmu ļoti pateicīga un apmierināta ar SIA SKAISTI pakalpojumiem, esmu pateicīga Ingai, kura noorganizēja man šo lielisko pieredzi. Noteikti iesaku ikvienam, kas gatavs apgūt valodu un gūt jaunu pieredzi, doties šādā braucienā, jo tā ir pieredze, ko atcerēšos visu mūžu, jauni draugi un valoda, ko apguvu vieglā un interesantā veidā.

Informācija par CES skolām Londonā, Oksfordā, Edinburgā, Līdsā, Vortingā, Harogeitā un Dublinā


 

 

 

Septiņpadsmitgadīgā Līva par vācu valodas apmācībām ActiLingua Academy Vīnē

Neilgi pirms vasaras sākuma izlēmu, ka vēlos uzlabot savas vācu valodas zināšanas un komunikāciju šajā valodā. Izskatot vairākus no piedāvājumiem, Actilingua Academy skolas programma Vīnē šķita vispiemērotākā, jo mani apmierināja gan stundu skaits nedēļā (intensīvais kurss- 35 stundas nedēļā), gan vecuma ierobežojums 16+ un, protams, arī Austrijas galvaspilsēta kā dzīvesvieta divām nedēļām.

Man tika sameklēta laba viesģimene- kundze 80 gados, kura bija ļoti gādīga, viesmīlīga un komunikabla. Dzīvokļa atrašanās vieta arī bija ļoti laba- dažu minūšu brauciena attālumā ar metro no skolas, kas atrodas Vīnes centrā.

Actilingua telpas bija plašas un modernas. Visiem studentiem bija pieejami datori, kurus varēja izmantot jebkurā laikā. Biroja darbinieki un skolotāji bija sevišķi atsaucīgi, laipni un izpalīdzīgi. Man katru dienu pasniedza 3 skolotāji- gramatikai, leksikai un intensīvajai grupai. Pats interesantākais programmā likās tas, ka vienai nedēļai bija viena konkrēta tēma, kas leksikas stundā tika apspriesta. Manā gadījumā tās bija tehnoloģijas un cilvēku manieres, uzvedība, kas ir arī aktuāli temati. Intensīvās grupas stundu laikā varēja palūgt skolotājam, kuru gramatikas tēmu vēlies apgūt vai atkārtot, un nākamajā dienā mēs to mācījāmies. Ieteiktu programmu izvēlēties tiem, kuri ir gatavi daudz mācīties, jo katras nedēļas beigās bija arī kontroldarbs, lai pārbaudītu apgūto mācību vielu, un kuri grib iegūt jaunus draugus no dažādām pasaules daļām.

Es biju ļoti apmierināta ar SIA SKAISTI pakalpojumiem, jo aizbraucot viss notika bez starpgadījumiem vai sliktiem pārsteiguma momentiem. Dokumenti tika sagatavoti un nokārtoti. Par to īpašu paldies vēlos pateikt Ingai Ziemelei. Esmu patiešām apmierināta, ka devos šajā vācu valodas mācību programmā, jo jūtos daudz pārliecinātāka un drošāka, kad runāju vāciski.

 


 

 

 

Ilze un Māris pēc nedēļas ECS Scotland skolā Edinburgā

Mūsu lēmums doties uz kādu valodu skolām, lai noslīpētu angļu valodas prasmes, bija dzīves diktēta nepieciešamība. Kā lielāka daļa mūsu paaudzes (drusku pēc 50) angļu valodas pratēju mēs lietojam valodu ceļojumos, saziņai, īsām sarunām, bet ar to ir par maz, ja nepieciešams uzstāties ar prezentāciju vai vadīt sanāksmi.

Pirms doties uz valodu skolu, bijām izpētījuši dažādus piedāvājumus, bet tieši ECS Scotland skolas Edinburgā apraksts uzrunāja ar savu personisko attieksmi, darbu mazās grupās un iespēju papildus izvēlēties apmācību 1:1 ar skolotāju par noteiktu biznesa tēmu. Mēs izvēlējāmies vienas nedēļas kursu Combination Course (25 nodarbības) ar dzīvošanu ģimenē (B&B).

Paldies Ingai Ziemelei no Skaisti.lv par atsaucību un ieteikumiem, mēs saņēmām daudz informācijas par dažādām skolām, padomus, kam pievērst uzmanību mācību programmu izvēlē, kā labāk izvērtēt mācību un dzīvošanas finansiālos aspektus. Dokumenti tika noformēti ātri un Inga vēl apjautājās par atsevišķiem punktiem, lai nebūtu šaubu, ka līgumā ir ietverts tieši norunātais pakalpojums.

Skolas ēka ir izvietota šaurā, senlaicīgā ieliņā, lai gan pirmajā brīdī ēka likās neliela, bet pārsteidzošā kārtā tur vairākos stāvos izvietojās nodarbību telpas un atpūtas telpa, omulīgas, ērtas un apgādātas ar visu nepieciešamo. Skolai ir sava bibliotēka un lasītava, līdz ar to ir iespēja pēc nodarbībām tur uzkavēties ilgāk, lai lasītu grāmatas vai pastrādātu ar datoru. Pārtraukumos ir iespēja atpūtas telpā padzert kafiju vai tēju un arī apēst līdzpaņemtās pusdienas. Pasniedzēji arī atpūtas telpā centās mūs iedrošināt un uzturēt sarunas, lai trenētu sarunvalodu.

Pirmā diena sākās ar testa aizpildīšanu un tad pēc testu rezultātiem mūs sadalīja grupās. Rīta grupā mēs bijām trīs “skolnieki”.

Lielākās grūtības sākumā bija uztrenēt ausi, lai saprastu dažādos angļu valodas akcentus. Pēc pusdienām strādājam 4 cilvēku grupā, rakstījām un prezentējām stāstus par dažādām tēmām. Savukārt 1:1 nodarbības bija valodas kļūdu labošana, sarunu veidošanas un prezentāciju prasmju slīpēšana par izvēlēto biznesa tēmu- mūsu gadījumā IT joma un jurisprudence.

Pilsētas apskatei atlika tikai vakara stundas un nebija laika aizbraukt uz Skotijas ziemeļu daļu, ezeriem, kalniem. Pasniedzēji ir ļoti pretimnākoši un uzreiz iesaka, ko mēs varētu pagūt apskatīt, lai pieredzētu pilsētu ne tikai ar acīm un kājām, bet arī ar ausīm un garšas izjūtām. Skotija ir īpaša zeme, kas piesaista ar savu mieru un zaļajiem pakalniem. Edinburgā ik akmens, ik ēka vēstī par senatni, par lepnu un neatkarīgu tautu. Skola vienu reizi nedēļā organizē kopīgu ekskursiju- mūsu nedēļā mēs apciemojām Dunfermlinu - tā ir senā Skotijas galvaspilsēta. Pārsteidzoši, kā pasniedzēja, kas bija arī mūsu ekskursijas gide, savā stāstījumā pamanījās ievīt lielāko daļu no nodarbībās apgūtajiem vārdiem tā piešķirot tiem vizuālus tēlus.

Sadzīves apstākļi bija lieliski- atsevišķa istaba ar savu vannasistabu. Tā kā ģimenē bija divi skolnieciņi, tad mums bija interesantas sarunas ar bērniem par skolas dzīvi. Tā bija interesanta pieredze!

Mācību nedēļa ECS Scotland nostiprināja angļu sarunvalodas prasmes, bagātināja vārdu krājumu un modināja aizrautību, lai turpinātu mācīties. Noslēgumā mēs katrs individuāli saņēmām izvērstu vērtējumu un ieteikumus par valodas prasmēm un to uzlabošanu.

 


 

 

 

Pēc divām nedēļām Bucksmore Education programmā 13 gadīgā Ance savos iespaidos dalījās angliski:

“This summer I was a student at Plumpton collage. It’s the coolest Bucksmore center. The classrooms was great and I’ve been there for two weeks. It was amazing experience how to learn English. I met a lot of interesting people and together we spent a wonderful time. We had a lot of activities, excursions, games and sports. Of course we had lessons too. Lessons were awesome with best teachers ever. All the teachers were nice and always ready to help if something is wrong. They did their best to make every student two weeks awesome. We talked about culture in different countries, about music and groups, example really famous group called Beatles from Liverpool, which is a city in England. We listened to old songs like forty years ago and new songs too. We were training for exams and it maybe sounds boring but it’s not. Once in a week we had project. First week it was about Bucksmore president and next week we made a videogame. It was fun because you always can find a new friends in new group and I had a really friendly friends there. My two best friends there was Pedro and Paul. They are from different countries but we can use English and communicate really easy. We played guitar at the evening and all of us were singing songs and having great time. I was the only one Latvian but I made friends with people from Italy, Portugal, Austria, France, Egypt, Denmark, Spain, Angola (Africa), Croatia and even from China. We were having a great time at excursions too. We went to London, Brighton, Canterbury and Eastbourne. At Canterbury we did shopping a bit but the best thing about it was the boat trip. At collage we had activities like hunger games, zombie run and save the egg. Do you know what lip singing is? We did that too. At the end of my second week I had an exam. It was in four parts – reading, writing, listening and speaking. It wasn’t hard but not too easy. Then we had disco party at the last night. After that we had graduation and I get my folder with documents about my assessment test or exam results. Then we said goodbye to each other and next day we went home and new people arrived. In Bucksmore advertisement I heard that these weeks will be best two weeks of my summer but these two weeks was best of my life. I miss my good friends and awesome teachers from Plumpton. My earnest desire is going back next year to have this adventure again and I want to improve my English more and more.

It will be perfect adventure to go there and learn English to everybody.”

 


 

 

 

Sešpadsmitgadīgās Kristiānas iespaidi par specializēto ķīmijas - bioloģijas vasaras programmu

3 vasaras nedēļas aizvadīju Concord College Summer school, mācījos ķīmiju, bioloģiju, protams, angļu valodu, kā arī pilnveidoju sevi, iepazinu jaunus , sirsnīgus cilvēkus no visām pasaules malām. Kā vēsta viens no vasaras skolas moto, šajā nometnē patiešām esmu ieguvusi draugus uz mūžu.

3 vasaras nedēļas aizvadīju Concord College Summer school, mācījos ķīmiju, bioloģiju, protams, angļu valodu, kā arī pilnveidoju sevi, iepazinu jaunus , sirsnīgus cilvēkus no visām pasaules malām. Kā vēsta viens no vasaras skolas moto, šajā nometnē patiešām esmu ieguvusi draugus uz mūžu.

Nedēļas aizskrēja vēja spārniem. Stundas bija saplānotas, pārdomātas, interesantas. Katru bioloģijas stundu mācījāmies teoriju, kuru tajā pašā stundā pielietojām, veicot praktiskos darbus/eksperimentus, līdzīgi arī ķīmijā. Šīs mācību stundas man ļoti palīdzēja sagatavoties jaunajam mācību gadam, kurā pastiprināti apgūšu priekšmetus, kurus apguvu nometnē - bioloģiju un ķīmiju.

Šīs stundas manī raisīja vēl lielāku interesi par šiem priekšmetiem, es veicu eksperimentus, par kuriem pamatskolā tikai sapņoju. Mācības nometnē man pavēra plašāku skatu loku uz šiem priekšmetiem, iemācījos to, ka tas, kas rakstīts dabaszinību grāmatā, var tikt arī parādīts praktiski - realizēts.

Telpas bija ļoti labi aprīkotas, liels uzsvars tika likts uz skolēnu drošību, kas, manuprāt, ir ļoti svarīgi. Tas iemāca jauniešus būt prātīgiem, darbojoties laboratorijā, ar bīstamiem šķidrumiem, vielām u.c.

Biju ļoti apmierināta ar SIA SKAISTI pakalpojumiem, skola tika izvēlēta ļoti laba.Skaists, kluss, akadēmisks apvidus, draudzīgs kolektīvs, skolas gars, laba ēdināšana, kvalitatīvas istabas, garantēta drošība, nodrošinātas aktivitātes (garlaicīgi nav!!!!!).Uz mani labu iespaidu atstāja draudzīgie jaunieši, personāls. Nometnē valdīja ļoti jauka atmosfēra. Ik pēc 2 dienām notika diskotēkas, kuras aktīvi apmeklēju arī es ar savu palielo draugu kompāniju, kā arī daudzi citi jaunieši. Patika arī talantu šovs, kurā pati piedalījos, ekskursijas, atraktīvās aktivitātes, sirsnīgā attieksme no vadības, saliedētība visu cilvēku starpā.

Iesaku jebkuram cilvēkam, kurš vēlās doties kādā vasaras nometnē, šo vasaras skolu. Šī patiešām ir "#ThePlaceToBe" (tāds ir viens no nometnes moto). Ja nevēlies apgūt bioloģiju vai ķīmiju, vari izvēlēties matemātiku, fiziku, kā arī angļu valodas zināšanu uzlabošanu un nostiprināšanu.

Šīs 3 nedēļas Concord College tiešām ir laiks, kuru nespēju aizmirst. Jaunie draugi, kuri ir no visdažādākajām pasaules malām, iegūtā pieredze manis izvēlētajos mācību priekšmetos, redzesloka paplašināšana, angļu valodas līmeņa uzlabošana, sirsnīgā un labvēlīgā atmosfēra.

Liels paldies SIA SKAISTI, it īpaši Ingai Ziemelei, par valodas skolas piemeklēšanu. Šīs 3 nedēļas patiešām bija neaizmirstamas!

 


 

 

 

Lūk, ko saka Guntis atgriezies no mācībām Anglijā

“Pēc četru nedēļu prombūtnes Česterā, varu vienīgi teikt, ka tur pavadītais laiks ir bijis vienreizējs. Lai arī pirmais vakars, kad ierados Česterā bija drēgns, turpmākās četras nedēļās ko pavadīju šajā nelielajā pilsētā bija patīkamas un omulīgas. Arī pilsētas vēsturiskā arhitektūra nepalika nepamanīta - vecās greznās ēkas, lielās mājas jeb mazās skaistās pilis - burvīgi.

Protams arī ārpus skolas aktivitātes ir vērtīgas lai uzlabotu angļu valodas prasmes. Gandrīz katru dienu bija iespēja interesanti pavadīt pēcpusdienu un vakaru - organizētas pastaigas pa pilsētu, kūltūras pasākumi un kur nu bez SALSAS!!! Un nedēļas nogales - jahooo, kur laižam? Nesēdēsi mājās, ja vien esi atbraucis tik tālu - mazās simpātiskās pilsētas tuvākā apkārtnē, the Lake district, Liverpūle, Mančestera un ar vilcienu Londona nav vairs pat tālu. Ja vien ir vēlme - ir arī iespējas.

Pievēršoties skolai, varu teikt ka apguvu diezgan daudz un laiks nebija izniekots. Lai arī es biju ļoti nocentrējies uz IELTS eksāmenu sagatavošanos, tad tomēr šajā skolā vairāk fokuss ir uz vispārējo angļu valodu, kas, protams, arī nav slikti. Lūkojot pēc eksāmena rezultātiem varu teikt, ka valodu kurss šajā skolā ir pastūmis mani vienu līmeni augstāk.

Liels PALDIES saku Ingai no SIA Skaisti par palīdzību un organizāciju valodu skolas atrašanā. Augstu vērtēju Ingas spēju reaģēt uz problēm-situācijām un attiecīgi rīkoties, lai tās atrisinātu.

Informācija par English in Chester skolu: http://bit.ly/2asDDxK

Par pieteikšanos interesējieties pa telefonu +371 25738336 vai rakstot uz info@skaisti.lv.

 


 

 

 

Lauras (18 gadi) iespaidi par programmu Capital School of English Bornmutā

2016.gada vasaras labākais notikums bija Anglija. Es mācījos lieliskā skolā "Capital School of English", kurā bija ļoti jauki skolotāji, atraktīvi aktivitāšu organizētāji un pats galvenais - super draudzīgi cilvēki no dažādām valstīm. Skola bija ļoti piemērota gan manam vecumam, gan manam angļu valodas līmenim.

Mans mērķis braucot uz Angliju bija tikai viens- uzlabot angļu valodu. Bet, kad atgriezos Latvijā, sapratu, ka esmu ieguvusi daudz ko vairāk- draugus no dažādām pasaules malām, vienmēr naktsmājas Anglijā pie vies ģimenes, lieliskas emocijas un atmiņas no labākā ceļojuma! Lai gan tās bija tikai divas nedēļas, man tās likās kā piecas minūtes un tajā pašā laikā, kā jauna dzīve izdzīvota, no kuras negribējās atgriezties realitātē. Tas arī bija vienīgais trūkums, es labprāt vēl un vēl būtu palikusi savā mīļajā Bournemouth pilsētā!

Starp citu, Bournemouth ir ļoti piemērota pilsēta jauniešiem, jo tur ir pludmale, kur katru vakaru visi tiekas, spēlē volejbolu, pa dienām brīvajā laikā sauļojās un peldas, bet naktīs, netālu no pludmales ir lieliska naktsdzīve.

Es esmu ļoti pateicīga un apmierināta ar SIA SKAISTI pakalpojumiem, jo viss, kas man tika piemeklēts bija kā radīts man.

Un es ikvienam iesaku šo lielisko piedzīvojumu piedzīvot. Es aizbraucu uz Angliju tikai 18 gadu vecumā, jo iepriekš biju ļoti baidījusies braukt kaut kur viena, kur neviens nemāk latviešu valodu, bet aizbraucot uz turieni, es nesapratu par ko esmu kādreiz uztraukusies. Jo gan vies ģimene, gan skolas darbinieki, gan draugi katru dienu apjautājas vai viss ir kārtībā. Ja kaut kas nepatīk, to atrisinās piecu minūšu laikā, bet diez vai, ka kaut kas var nepatikt. Es to zinu tikai tāpēc, ka skolā biju ielikta neīstajā klasē, līmenis nebija piemērots man. Aizgāju pie skolas atbildīgās personas par klasēm, pateicu, ka šķiet, ka neesmu pareizajā klasē, un man piedāvāja citus variantus. Nākamajā dienā jau biju citā klasē, kur līmenis bija kā man, un varēju brīvi komunicēt ar klasesbiedriem un skolotāju. Starp citu, jā, stundas notika ļoti brīvā atmosfērā, to centās paveikt skolotāji, lai neviens nebaidītos runāt angliski. Ļoti daudz spēles un citas interesantas lietas, ko Latvijas skolās nevar sastapt. Runājot vēl par skolu, varu pieminēt to, ka mana izvēlētā programma bija " Full Immersion", kad skola ir no 9:00 līdz 17:00, pa dienu protams ir pusotra stunda pusdienu pārtraukums. Šķiet ļoti ilgi, bet tās divas nedēļas bija vienīgās manā dzīvē, kad ar prieku gāju uz skolu, nedomāju par laiku, kad beigsies stundas un viss pārējais. Turklāt, pēc skolas braucu uz mājām, paēdu vakariņas un tad devos uz pludmali, kur vienmēr bija cilvēki no manas skolas, vai arī izvēlējos doties uz kādām no aktivitātēm. Skola aktivitātes rīko visas dienas garumā, lai ir ko darīt arī tiem, kuriem skola ir vien dažas stundas dienā. Piemēram, katru pirmdienu skola bija noīrējusi atsevišķu telpu kādā bārā, kur sanāca ļoti daudz cilvēku no Capital School, un tur visi runājas savā starpā, iepazīstas, spēlē biljardu utt. Katru trešdienu bija aktivitāte " Pludmales volejbols", kad arī visa skola sanāca, dalījās dažādās komandās un līdz pat tumsai spēlēja volejbolu. Sestdienās vienmēr bija brauciens uz kādu pilsētu, man tās bija Londona un Oxforda.

Tāpēc arī tās divas nedēļas paskrēja kā piecas minūtes, jo vienmēr bija ko darīt, un kā jauna dzīve izdzīvota, jo no visa paliek neaizmirstamas emocijas un atmiņas, kuras ir tik daudz kā veselā dzīvē."

 


 

 

 

Magdalēnas (17 gadi) iespaidi par programmu jauniešiem Kembridžas Universitātes Newnham Koledžā

Magdalena angļu valodas kursos Kembridžas UniversitātēEs mācījos Studio Cambridge Sir Christopher programmā (16 -19 gadus veciem jauniešiem) Kembridžas Universitātes Newnham Koledžā , intensīvajā kursā, mans mērķis bija uzlabot savu angļu valodu. Vieta, kurā dzīvoju bija ļoti skaista. Šis brauciens man deva tiešām daudz ko. Gan pieredzi, kā ir ceļot vienai, gan to, ka saproti, ka tev vienkārši ir jārunā angliski, jo neviens tur nesaprot tavu valodu. Es priecājos, ka bija vēl viena meitene no Latvijas, bija drošāk iejusties. Pats interesantākais, manuprāt, bija tas, ka tur bija daudz jauniešu no savām valstīm, dominēja Itāļi. Varēja dzirdēt daudz un dažādas valodas. Man ļoti patika stundas, skolotāji mainījās un tas bija tiešām interesanti. Stundas bija aktīvas, pārdomātas. Bija pietiekami brīvais laiks, lai varētu iepirkties un redzēt pilsētu. Es noteikti iesaku šo nometni, nākamreiz es brauktu uz ilgāku laiku, jo 2 nedēļas paskrien ļoti ātri. Bija arī ekskursijas un iespēja redzēt arī citas pilsētas - Londonu un Braitonu.

Biju apmierināta ar SIA SKAISTI pakalpojumiem, viss tiešām bija lieliski, neskaitot Anglijas ēdienu, Latvijā tomēr ir daudz kvalitatīvāks un veselīgāks."

 


 

 

 

Anetes (17 gadi) iespaidi par programmu jauniešiem Kembridžas Universitātes Newnham Koledžā

Anete Kembridžas Universitātes Newnham KoledžāŠī nometne Kembridžā, Sir Christopher programma, mani patīkami pārsteidza. Sākumā ļoti negribēju braukt baiļu dēļ, kā arī doma vai man tiešām to dzīvē vajadzēs? Tētis mani piespieda, bet jau nometnes laikā sapratu, ka nemaz negribu braukt mājās.

Dzīvoju Newnham koledžā, visskaistākajā koledžā kādu savā dzīvē esmu redzējusi. Biju tikai uz 2 nedēļām, bet iepazinu daudz foršu, dzīvespriecīgu cilvēku no dažādām valstīm. Nometnes beigās ar asarām acīs nācās atvadīties no visiem, visvairāk no itāļiem, ar kuriem patiesi iedraudzējos, nedaudz apguvu itāļu valodu un pat sanāca pamācīt latviešu valodu. Protams, bez jauniem draugiem un skaistiem skatiem, attīstīju angļu valodas zināšanas, kas bija šīs nometnes mērķis. Pat sāku domāt angliski... Viss pa lielam bija kārtīgi izdomāts, tikai sanāca nelielas pretenzijas pret ēdienu, bet nu pie tā var arī pierast.

Es noteikti ieteiktu ik katram šāda tipa nometni, jo tā var iepazīt citu valsts kultūru, apskatīt dažādas pilsētas, attīstīt citu valstu valodu zināšanas, pārvarēt bailes braukt vienam un, protams, iepazīties ar daudz citiem jauniešiem. Kā arī iepazinu otru liktenīgo latvieti ar kuru kopā devos šajos ārpus valsts piedzīvojumos un tagad jau plānojam braukt arī nākamvasar uz nometni, tikai jau uz 3 nedēļām, jo 2 nedēļas tomēr ir par maz.

 


 

 

 

Lūk, ko sacīja 13-gadīgā Mārtiņa mamma pēc dēla vasaras programmas BLS vasaras skolā pusaudžiem:


BLS angļu valodas koledžaBLS sniedz iespēju gan apgūt angļu valodu, gan arī apceļot skaistākās Anglijas vietas, piemēram Londonu un Kembridžu. Mani priecēja fakts, ka angļu valodas stundas šajā skolā ir intesīvāks nekā citās skolās. Mārtiņam lieliski veicās ar viesģimeni - kolosāla angļu ģimene! Viesumamma lieliski gatavoja vakariņas, bet viesutētis vairāk uzņēmās atbildību par bērnu aizvešanu/atvešanu no skolas. Ģimene bija ļoti draudzīga,kopā devās ar Mārtiņu pastaigās pa parku vai ģimenes izbraukumos. Pēc trīs mācību nedēļām, Mārtiņa angļu valoda ļoti uzlabojās, kā viņš pats saka, tagad viņš pat domā angliski!

Skaisti.lv sniedza lielisku pakalpojumu - gan palīdzēja izvēlēties mūsu vēlmēm un iespējām atbilstošu skolu, gan komunicēja ar mācību iestādi, ja mums radās kādi jautājumi.

Mūsu meitiņa jau tagad gaida, kad viņai paliks trīspadsmit gadi un arī viņa grib doties uz BLS un ļoti ceram, ka viņai būs iespēja dzīvot šai pašā ģimenē.

 


 

 

 

Daces atsauksme par mācībām Language in London (LIL) skolā

Paldies par Jūsu ieteikumu izvēlēties skolu Language in London (LIL) un palīdzību noformēt dokumentus! Bez Jūsu palīdzības tas būtu daudz sarežģītāk, jo īpaši skolas izvēlē. Jūsu ieteikumi un palīdzība dokumentu noformēšanā ir nenovērtējama!

LIL skolā divu nedēļu garumā mācījos upper intermediate programmā un papildus ivzēlējos programmu English for Work ar mērķi uzlabot angļu valodas prasmes, īpaši runāšanas prasmi. Tas izdevās, jo divu nedēļu garumā bija iespēja runāt tikai angļu valodā gan skolā, gan pēc skolas. English for Work deva papildus zināšanas par formālas sarakstes, telefonsarunu un prezentēšanas pamatprincipiem.

Skolotājas bija łoti profesionālas un ieklausījās katra studenta vēlmēs saistībā ar mācību procesu. Skola nodrošināja mācībām atbilstošus apstākļus. Skolas personāls ļoti laipns un atsaucīgs.

LIL skolai ir ļoti laba atrašanās vieta, tā ir netālu no British Museum. Kā pārsteigumu mācību procesā var minēt mācības muzejā. Studenti tika sadlīti 3 cilvēku grupiņās un mums bija dots uzdevums atrast noteiktu vēstures objektus muzejā noteiktā laika periodā. Nākošajā dienā katrai grupai bija jāprezentē viens izvēlētais vēstures objekts. Tā bija iespēja ne tikai papildināt vēstures zināšanas, bet arī lauzt sevī kautrīgumu uzstāties.

Jāatzīst, ka Jūsu ieteikums par mācībām vismaz  3 nedēļu garumā ir pilnīgi pamatots, tāpēc citiem studentiem varu ieteikt ieklausīties Jūsu profesionālajos ieteikumos.

 


 

 

 

Gunta atsauksme par mācībām LSI Portsmutas skolā

Guntis LSI Portsmutas skolasLai uzlabotu savas angļu valodas zināšanas un nokārtotu IELTS eksāmenu es izvēlējos vienu no labākajām valodu skolām - Language Specialists International, kura atrodas pašā Portsmutas centrā. Došanās uz vienu no vecākajām ostas pilsētām Anglijā man sagādāja patiešām vienreizēju pieredzi angļu valodas apguvē.

Lai arī valodu kursi un sagatavošanās IELTS eksāmenam ilga četras nedēļas šķita ka esmu vien bijis tur tikai divas nedēļas. Lieki vien piebilst, ka laiks skrēja vēja spārniem, jo gan nodarbības, gan brīvās dienas, kad devāmies dažādās ekskursijās bija ļoti interesantas un piedzīvojumiem bagātas. Darbs. pateicoties profesionālai un super atsaucīgam kolektīvam, ritēja gludi. Liels prieks bija stādāt nelielā grupā ar citiem studentiem un pasniedzējiem, kuri spēja veltīt uzmanību katram studentam. Varu pārliecinoši teikt, ka mācību saturs un zinošs kolektīvs spēja nodrošināt ikkatru studentu ar izaicinošu un paceļamu mērķi, ko sasniegt kursa noslēgumā.

Dzīvošana vies ģimenē Portsmutas dienvidu daļā sagādāja dažādus citus papildu bonusus. Pateicoties vies ģimenes viesmīlībai, bija iespēja kopīgi baudīt vakara maltīti un trenēties runāšanā, izvēršot dažādas tēmas par kultūru, politiku un citām sabiedrībā aktuālām tēmām. Izdevīgā dzīves vieta deva iespēju ērti nokļūt jūras malā, kur var sajust vēja un saules mijiedarbību un arī dažādās atpūtas iespējas - vai tā būtu vienkārša pastaiga, vai muzeja / ostas - kuģu apmeklējums, vai arī kāda cita brīvdabas pasākuma apmeklējums. Portsmutā ir kur laiku pavadīt!

Paldies SIA Skaisti par atsaucību un palīdzību valodu skolas piemeklēšanā! Lai atrastu skaistāko iespēju valodu apguvē, iesaku sadarboties ar SKAISTI!
LSI Portsmouth College

 


 

 

 

Elīzas atsauksme par mācībām Chichester college

Eliza at Chichester college in UKElīza par Chichester college, Art & Design (BTEC Level 3.) programmā, kas nodrošina iestāšanos mākslas programmās universitātē

Mans lēmums, par mācību turpināšanu ārpus Latvijas tika pieņemts pēc 10.klases pabeigšanas, tāpēc esmu ļoti pateicīga  SIA Skaisti kolektīvam un tieši Ingai Ziemelei, kuras pieredze un personīgie kontakti, ļāva man ļoti īsā laikā izvēlēties pareizo mācību iestādi Anglijā, kas būtu piemērota man gan mācību līmeņa, gan materiālajā ziņā. Inga ļoti precīzi izskaidroja iespējas un nepieciešamo mācību līmeni, kurš vajadzīgs, lai īstenotu manas nākotnes iespējas studēt tālāk Anglijas universitātē.

Esmu apmierināta ar Čičesteras koledžu un ikdienas sadzīvi, tur cilvēki ir ļoti toleranti un saprotoši. Gan skolotāji, gan citi darbinieki ir ļoti izpalīdzīgi ar dažāda tipa problēmām, viņu dēļ var justies droši un neuztraukties, ka ar kaut ko var netikt galā.

Elize Chichester CollegeSkolas teritoriju bija viegli iepazīt un tai ir patīkams novietojums pilsētā, manuprāt, tā ir labi piemērota jauniešu vajadzībām un vēlmēm. Ņemot vērā, ka Čičesteras koledža piedāvā daudz atšķirīgu kursu, var just, ka apkārt valda liela dažādība, kas nevis sašķeļ cilvēkus, bet liek vairāk saprast cits citu. Savā kursā, lai gan esam pietiekami daudz audzēkņu, var iegūt individuālo palīdzību no skolotāju puses, cik vien tas ir nepieciešams.

Mācības ir veidotas tā, lai tās būtu saprotamas mūsdienu jaunietim un lai visi būtu spējīgi uztvert sniegto informāciju tik labi, cik iespējams. Tas, ko māca, sastāv no vērtīgām, pārbaudītām metodēm un aktuālām tēmām, skolēniem ir atļauts un ieteikts izteikt savu viedokli, paplašinot visa kursa skatu uz konkrētu tematu. Ja apmeklētas tiek visas stundas un tiek izdarīts viss, ko skolotājs licis izdarīt, protams, ar pieņemamu centību, var garantēt augstāko atzīmi, kāda iespējama, tāpēc varu apgalvot, ka skolotājs dara visu, lai audzēkņi sasniegtu savus personīgos mērķus, kurus arī palīdz uzstādīt skolēnu aizbildnis, kas tiek katram piešķirts, lai palīdzētu ar visa veida neskaidrībām un lai sekotu līdzi katra personīgajai labklājībai.

 


 

 

 

Raivja atsauksme par angļu valodas apmācībām Kingsway English Centre Vusterā

Kingsway English CentreProgrammā pats interesantākais man likās biedri no dažādām pasaules valstīm un pasniedzēju pieeja mācību procesam. Man visvairāk patika draudzīgā saimniece, pie kuras dzīvoju, atraktīvie pasniedzēji un skolas individuālā pieeja manām vajadzībām.

Šo programmu es ieteiktu ikvienam, kuram nepieciešams uzlabot un atsvaidzināt savas angļu valodas zināšanas. Ikvienam, kurš sagaida profesionālu un atraktīvu pieeju mācību procesam.

Skolā ir padomāts par visu - atsevišķas telpas pašmācībai. Skola ir ļoti skaista, ar savu bibliotēku.

Man pārsteigums bija cik daudz skola ir padomājusi par studentiem - brīvā laika programmas, mazas mācību grupas.

Es noteikti ieteiktu visiem, izvēloties skolu mācībām, ievākt pēc iespējas vairāk informācijas par to. Es, personīgi, izvēlējos aprunāties ar tiem, kam ir pieredze un zināšanas par skolām un mācību programmām - SIA "SKAISTI" un Ingu Ziemeli.

 


 

 

 

Ojāra atsauksme par angļu valodas apmācībām Edinburgā, Skotijā:

Luize Milānas skolāEs mācījos ECS Scotland skolā  no 5.10.2015 līdz 9.10.2015 General & Business English Combination Course (25 hours), kas apvienoja mācības 5 cilvēku grupā un individuālās biznesa valodas apmācības.

Apmācību laikā visinteresantākās bija individuālas nodarbības un iepazīšanas ar apmācību datorprogrammām. Ļoti noderīgi bija tas, ka pasniedzēji norādīja uz trūkumiem manās zināšanās un deva skaidrus norādījumus, ko darīt, lai tos novērstu.

Šo skolu es ieteiktu pieaugušiem cilvēkiem labākajos gados, kuri vēlas apmeklēt Edinburgu un uzlabot angļu valodas prasmes. Skolas telpas un aprīkojums pilnīgi nodrošināja mācību procesu. Pasniedzēji ir izcilas personības, ar kurām ir interesanti diskutēt par jebkuru tematu. Kopumā ECS Scotland skolas personāls ir ļoti pretim nākošs un atsaucīgs.

Pārsteidza pati Edinburga. Tā varbūt pat bija vairāk skaudība nevis pārsteigums par to, ka šeit nav bijuši I un II pasaules karu postījumi. Tas, kas ir uzcelts, tur arī atrodas. Šajā pilsētā noteikti jācenšas ierasties kādu dienu iepriekš un doties projām vēlāk, lai varētu pabaudīt Edinburgas muzejus, Skotijas dabu , apmeklēt Lohnesa ezeru, uzkāpt kādā kalnā vai pabūt pludmalē.

Edinburgā ir ļoti ērta transporta sistēma, piemēram, ar tramvaju var aizbraukt līdz lidostai un tas maksā tikai £4.50.

SIA SKAISTI serviss mani pilnībā apmierināja.

 


 

 

 

Luīze par itāļu valodas un modes dizaina programmu Florencē

Luize Milānas skolāEs apguvu itāļu valodu Leonado da Vinči skolā un modes dizainu angļu valodā Florences modes akadēmijā

Itāļu valodas kursu programma bija sadalīta divās daļās, pirmajā dienas pusē es mācījos gramatiku, bet otrajā bija praktiskās nodarbības lai veicinātu sarunvalodu.

Likās interesanti, ka pat pirmais valodas līmenis tika pasniegts tikai itāļu valodā, bez paskaidrošanas angļu vai citās valodās, kas stimulēja valodas apguvi.

Modes dizaina kursi bija izcili, viss kurss sastāvēja no praktiskajiem darbiem, kur pašā sākumā pasniedzējs deva dažādus uzdevumus, lai redzētu cilvēka izpratnes spējas un zīmēšanas māku, pēc tam studentam tika dota iespēja izvēlēties savu novirzienu (aksesuāri, sieviešu apģērbs, vīriešu apģērbs) un tematiku, lai veidotu savu pirmo kolekciju. Kurss bija ļoti interesants, jo pasniedzējs ļāva pilnībā izpausties studenta fantāzijai un palīdzēja smelties iedvesmu, dodot dažādus materiālus, grāmatas un žurnālus. Gala rezultātā katrs students izveido savu kolekciju, kuras veidošanā pasniedzējs studentam iemāca visu nepieciešamo un parāda dažādas zīmēšanas tehnikas, lai spētu daudzpusīgi tās pielietot nākotnē. Pateicoties šim kursam es pilnveidoju savu portfolio, lai iestātos augstskolā un studētu modes dizainu Milānā.

Skolu darbinieki bija ļoti pretimnākoši un palīdzēja ikvienā jautājumā, bija ļoti draudzīgi un veicināja patīkamu mācību procesu. Skolas telpas bija piemērotas mācību procesam.

Sia Skaisti dokumentu noformēšanas process mani pilnībā apmierināja, un dzīvesvietas nodrošināšana bija ļoti raita un atbilda manām v

2013-2014 © SIA "SKAISTI", Adrese: Kuģu iela 11-504, Rīga, LV-1048, Tālr./Fakss: +371 67283730, E-pasts: info@skaisti.lv
People left People right